Принижені лікарі

Мабуть всім нам час від часу приходиться консультуватися з лікарями щодо власного здоров’я. Звичайно, йдемо у поліклініку. Звертаємося або до свого сімейного лікаря, або ж до спеціаліста в тій чи іншій області медицини.Ми очікуємо зустрітися з поважаними знаючими людьми і отримати від них необхідну нам допомогу.

І от ми приходимо до лікарів і бачимо людей, надзвичайно відповідальна праця яких ціниться на рівні праці прибиральників. Цим людям треба ростити дітей, можливо доглядати стареньких батьків. І за всіми цими клопотами не помилитися в діагнозі хворого, у призначенні йому лікування. Треба підтримувати високим свій професійний рівень. Треба слідкувати за новинами в медицині.  Це потребує часу і зусиль. Однак їхня бідність, їхнє безгрішшя змушує їх цей час витрачати на вирішення банальних проблем виживання. В результаті спад кваліфікації і втрата для всіх нас.

Чому ми не бачимо мітинги протесту лікарів проти низької зарплати? Чому ці люди не протестують проти зневаги держави до них? Тому, що їм фактично дозволено брати додаткову оплату з хворих. Існують неписані тарифи різноманітних лікарських послуг. Хочете якісного аналізу – платіть. Хочете якісного діагнозу – платіть. І т. д., і т. п. І навіть неясно – це корупція чи перекинення частини оплати лікарських послуг на плечі рядових громадян. Все це, звичайно, можна вирішити цивілізовано – ввести оплату за лікарські послуги. Хворий іде до каси та платить згідно прейскуранта. Лікар з цих грошей отримує свою частку. Всі спокійні і задоволені. Нема хабарництва. Йдуть податки в казну.

Однак в стороні, поза цими грошовими потоками залишаються чиновники. Мабуть саме це не дає можливості провести в медицині до сих пір жодних реформ. І лікарі дальше заглядають в кишеню своїм пацієнтам, сподіваючись на нагороду. Частину якої певно треба віддати “наверх”. Для гарантії власної безпеки.

0 коментарів “Принижені лікарі”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *