IN RE, Сергій Рахманін

IN RE

Сергій Рахманін 14 березня, 21:00

Зазирнув на роботу до свого колеги. На робочому столі, поверх роздруківок, фотографій, візитівок, флешок, зламаних ручок та зім’ятих сигаретних пачок, валялася пошарпана книжчина. “Руководство по 7,62-мм пулеметам Калашникова ПК, ПКМ, ПКС, ПКМС, ПКБ, ПКМБ и ПКТ”. Закладка, що стирчала із засмальцьованого букіністичного видання, (глянсовий календарик зі смішливою дівчиною в строкатому віночку) різко дисонувала з похмурою назвою чтива. Поцікавився, розгорнув — “Часть вторая. Приемы и правила стрельбы из пулемета”. “Освіжаю пам’ять, — флегматично пояснив товариш, — я ж був кулеметником…” Він промовив це без ніяковості, пафосу чи виклику. Спокійно й буденно. Як людина, котра просто вирішила відновити знання, що можуть знадобитися найближчим часом. 

Шкіра,
в якій ми вчимося жити 

Днем раніше, заскочивши до знайомих випити кави, побачив на дивані характерний набір предметів. Ксерокопії документів, акуратно впаковані у водонепроникну плівку, консерви, свічки, два ліхтарики, гірки запальничок та пальчикових батарейок, зарядні пристрої для мобільних, металева кружка, аптечка… Мимоволі підловив себе на думці, що таке специфічне асорті не викликало в мене жодних емоцій. Ніби дивився на плед чи плюшевого ведмедика. “Тривожний” рюкзак?” — риторично запитав я. “Ну…” — кивнув з усмішкою господар, потираючи виколоте на зап’ясті татуювання “In Re”. “Новини є?” — поцікавилася хазяйка. Вона не уточнила, які, не було потреби. В її голосі не бриніла несмілива надія, розпачливий страх, істерична паніка. Слухаючи мене, вона мовчки вкладала в аптечку вікасол, пантенол, кетанов, бинти. Спокійно й буденно. Так само спокійно й буденно її чоловік після роботи, як на роботу, ходив на барикади. Без балаклави й біти, але в купленому втридорога бронику та мотоциклетному шоломі.

“Ти віриш, що це відбувається з нами й тепер? Ти віриш у те, що завтра…” Ці кляті запитання я чув десятки разів. Щодня, від одних і тих самих людей. Але віднедавна мені перестали їх ставити. Усвідомлення того, що відбувається, остудило мозок, який кипів від надлишку інформації та передозування емоцій. Прийшло холодне розуміння. У країні день у день більшає людей, які готуються до війни. Спокійно й буденно. Без біснуватих завивань і шароварного патріотизму. Їх багато. Як багато? Думаю, вже достатньо, щоб заразити своєю впевненістю невпевнених у собі. Одного істерика часто буває досить, аби посіяти паніку в десятках. Тисячі тих, що себе опанували, слугують міцною скріпою для мільйонів шукачів точки опори.

Революційною зимою переконаних і відважних виявилося достатньо, щоб зламати хребет владі, яка прикривала свій страх невпевненими у власній правоті автоматниками. Свою першу війну країна виграла в держави, коли усвідомила, що сила виправдана в боротьбі з кровожерливим всесиллям. Перша кров на Грушевського зміцнила цю впевненість. Кров вимила з тисяч сердець міщанський жах, який виникав при вигляді пляшок із “коктейлем Молотова”. Кров очистила в очах тисяч “східняків” гасло “Слава Україні! Героям слава!”, наповнивши його новим смислом. Зробивши його своєрідним древком для синьо-жовтого стяга, який із ритуального державного прапора перетворився на справжнє національне знамено для багатьох жителів Донецька, Харкова та Одеси. Перетворився на єдино доступну зброю для блокадників-військових у Бельбеку.

Кров перетворила на громадян тихих обивателів, не ознайомлених із цитатником Мао (який давно помітив, що революція — не сніданок на траві, не живопис і не робота швачок). Кров примусила замінити дивани на барикади, а пульти від телевізорів — на бруківку тих, хто не читав Декларації прав людини, в якій написано про повстання як про останній засіб боротьби проти тиранії і гноблення. Кров жертв боротьби зі сваволею виявилася, як не дивно, ефективним кровоспинним. Найкращим засобом боротьби з кровожерливістю влади, готової втопити протест у крові.

Режим Януковича був приречений після перших смертей. Смерті не злякали, як очікувалося, а мобілізували. Ескалація насильства лише збільшувала силу опору. У підручниках пишуть, що силовий тиск влади — прямий наслідок зниження рівня легітимності. Свою легітимність майбутній утікач втратив тоді, коли загинули Жизневський і Нігоян. А не коли підмахнув підкидного листа (а по суті — вирок собі не тільки як політикові, а й як людині, котра заслуговує бодай на поблажливість) чи то на борту десантного корабля, чи то в Барвисі, чи то в Ростові…

У ніч із 18 на 19 лютого, коли силовики підпирали останні барикади, бачив, як угору по Михайлівській тікали десятки виряджених у різномастий камуфляж “героїв”. А назустріч їм ішли сотні беззбройних різного віку. Йшли, щоб неприкритими грудьми, дерев’яними щитами й палаючими покришками зупинити бійців ВВ і “Беркута”, які рвалися до охопленого полум’ям Будинку Профспілок. Ішли спокійно й буденно. На можливу смерть. Як на роботу. Мій товариши був одним із них.

“In Re” — наколото в нього на руці. “Латинь, — пояснив він. — Перекладається або як “по ділу”, або як “у реальності”. У книжці нагледів. Девіз якогось лицаря. Не знаю, який смисл він у нього вкладав. А мені це татуювання постійно нагадує про необхідність тверезо дивитися на речі. Коли смерті стали реальністю, я переконався, що коктейль Молотова застосовується по ділу”.

Лютнева перемога підтвердила таку правоту. Зміцнила звичку покладатися на себе, примножила впевненість у власних силах. Шагренева шкіра надії в багатьох за ці місяці обросла бронею впевненості у власній правоті. Бронежилет потихеньку стає шкірою, в якій ми вчимося жити.

Країна живе очікуванням війни. Її прихід стає реальністю. Її не хочуть, і до неї готуються. Тисячі. Спокійно й буденно. Ігноруючи безпомічних правителів.

“Наші довго запрягають, але влучно стріляють”, — жартував про земляків один із моїх колишніх батьків-командирів, уродженець Дніпропетровщини. Чув, він потім загинув у Чечні. За Батьківщину?

Снайпери, стрільці
та стрілочники 

Чим більше взнаю політиків, тим більшою повагою переймаюся до виборців. Не те щоб Євромайдан дуже змінив людей. У них просто з’явилася можливість згадати, що вони — люди. Нагадати іншим, що вони — люди. Ми навчилися помічати людей. Бачити в них людей. Багато хто відкрився з несподіваного боку. Знайшов себе. У боротьбі, в порятунку, у співчутті. Численність конспірологічних версій не скасовує головного: люди ламали майстерні плани витончених технологів. Гіпотетичні герої виявлялися зрадниками, потенційні жертви перетворювалися на месників, вівці на вигляд — оголювали ікла.

Багато хто з нас уже вбив у собі раба. Назавжди. Тепер у багатьох відбувається болісний процес відмирання комплексу молодшого брата. Підписи сотень відомих російських діячів культури на підтримку агресії зробили для цього більше, ніж сліди коліс БТРів, на яких у Крим в’їхали тисячі “невідомих” вояків.

Янукович розбудив у нас гідність. Путін пробуджує патріотизм. Усупереч їхнім первісним планам. Реалізація яких спростила розуміння речей. Оскаженілі “антифашисти” показали всім обличчя справжнього фашизму. Насельник Кремля, який намагався зі своїми “зеленими чоловічками” виставити весь світ ідіотами, виглядає ідіотом в очах усього світу. Потураючи сепаратизму, він ризикує випустити джина з пляшки із запалювальною сумішшю. Але це його проблеми. У нас — свої. Вирішувати їх нам. І вирішимо. Питання у часі та ціні. Бо відповідальні за ухвалення рішення часу не цінують і ціни собі не складуть.

Коли Майдан із Січі перетворився на музей, із кухонних щілин вилізли мародери, які пересиділи стрілянину. Банальні гопники видають себе за “робін гудів”. Тилові пацюки — за героїв. А справжні герої продовжують війну. За поранених, за тих, хто в полоні у бандитів. За країну. Майдан забезпечив санацію, але став лише прологом до катарсису.

Замість очищення ми отримали поки що лише косметичну зачистку, замість обіцяної люстрації — вилов “стрілочників”. Палії в безпеці. Ви вважаєте, що компетентні органи не знають, де перебуває Андрій Клюєв? Ви не знаєте, чому Сергій Клюєв — власник Межигір’я — ходить залою Ради і сколочує собі депутатську групу? Ви вірите, що клоун Клінчаєв — справжній організатор погромів у Луганську? Ви впевнені, що справжніх натхненників шукають? Хто небезпечніший — переляканий Добкін чи недоторканний Медведчук? Який нікуди не втік і, за твердженням одних джерел, зустрічається з в.о. президента, за твердженнями інших, фактично веде з Путіним переговори від імені України.

Тепер модно цитувати Черчілля. Його фраза “Якщо країна, вибираючи між війною і ганьбою, вибирає ганьбу, — вона отримує і війну, і ганьбу” стала класичним мемом. Але є ще два актуальних афоризми. “Війна — це в основному перелік помилок і прорахунків”. “Відповідальність — це та ціна, яку ми платимо за владу”.

У кожного, хто часто бував на Майдані, є свій день, коли було справді страшно. Вранці 20-го лютого фізично відчув смисл вислову “похололо всередині”. Ще місяця не минуло відтоді, а здається, це було в минулому житті. Пам’ятаю страх в очах опозиційних політиків, які стояли за сценою після інформації, що штурм розпочнеться з хвилини на хвилину. Пам’ятаю полегшення, яке прийшло на зміну цьому страхові, коли вони почули про рішення розпочати пленарне засідання. Можливо, хтось щиро вірив, що саме в залі буде знайдено рішення, яке дозволить уникнути бойні. Але в очах дуже багатьох виразно читалося всепоглинаюче бажання швидше забратися з усіяного трупами місця, здатного перетворитися на братську могилу. Чи маю право я їх засуджувати? За це, напевно, ні. Від людини важко вимагати подвигу. За те, що було потім, — так. Усупереч поширеним фразам про мобілізацію перед лицем спільного ворога, про мораторій на критику “своїх” et cetera.

Бо пам’ятаю холодні очі тих, хто залишився на Майдані, коли політики “пішли в зал”. Ще працювали снайпери, медики невтомно носили поранених, священики відспівували покійних, а захисники готувалися до останнього бою. Спокійно й буденно. І холод із серця повільно пішов у голову. Прийшло витверезливе розуміння. Що влада вже програла (одним із перших це усвідомив Янукович, який став “пакуватися” ще до підписання договору 21 лютого). Що “договорка” між формалізованою опозицією та формальною владою вже нічого не змінить. Що ті, хто привласнить собі лаври переможців, гратимуть долями народу і програватимуть країну.

Я дуже хотів помилитися. Серед останнього призову у владу є чимало людей, у чиїй порядності не сумніваюся, кого поважаю, кому навіть по-людськи симпатизую. І мені саме по-людськи боляче, що дехто з них дає себе використати. Що вони “пішли в зал”, а не “залишилися на Майдані”, де від них було б набагато більше користі. Час вимагав рішучих дій і енергійних людей, професіоналів і командирів. А не традиційних квот, “тьорок”, інтриг, розмінів і подачок, не експериментів і голосінь.

Люди семимильними кроками долають тяжкий шлях від населення до народу. Еволюція політиків відбувається, на жаль, значно повільніше.

За Черчіллем, промахи й помилки політиків стали причиною маленької, але кривавої зимової війни в центрі столиці. “Демонстрація опозицією сили примусить владу злякатися”. “Демонстрація опозицією готовності відповісти може утримати владу від бажання стріляти”. “Політика контрольованого тиску, розважливого примусу до миру краща за політику умиротворення й пораженського вичікування”. “Застосування сили неминуче, але краще бути до цього готовим, ніж судомно реагувати на провокацію противника або відчайдушний порив своїх сміливців-одинаків”. Це — аргументи, які тверезомислячі люди наводили взимку “лідерам сцени”. І до 19 січня, і до 18 лютого. Контраргументи “вождів” відомі. “У країні немає революційної ситуації”. “Ми не готові до війни”. “Ми не можемо брати на себе відповідальність за можливі жертви”. “У нас на руках висить Захід, який повторює — тільки уникайте кровопролиття”.

Та ж Захід включився тільки тоді, коли вибухнули регіони, а поранені і вбиті з НП перетворилися на статистику. І тепер Захід включився лише після того, як Крим став відторгнутим де-факто. Практично без надії на швидке й безболісне повернення. Після подій на Грушевського наступні жертви були неминучі — стало зрозуміло, що у влади немає шляху назад. Проте жертв могло бути менше. Якби вулиця відчувала реальну підтримку лідерів опозиції. Але ні в кого з них не було на руці татуювання “In Re”.

Я можу тільки здогадуватися, де саме сиділи снайпери, і хто міг віддавати їм накази. Але я переконаний, що ці вбивства були наперед визначені. У цієї системи не було іншого способу спробувати зупинити такий протест. І в побудові цієї системи частково винні й ті, хто прийшов на зміну утеклій владі. Снайпери, які вбивають надії на оновлення, сидять мало не в кожному з тих “великих”, хто кокетливо називає себе “камікадзе”, але сподівається, що прийшов надовго.

“Мутні” кадрові призначення не вийшли з моди. Виконавці, організатори й замовники вбивств безболісно залишали Київ — хто через недогляд, хто — називатимемо речі своїми іменами — на комерційній основі. Силовики, зброя, вулиця, проблемні регіони не були взяті під контроль — не до того, ділили портфелі й потоки. Можна було локалізувати кримську проблему в самому зародку — була можливість і готовність. Були люди, які чекали команди — так і не дочекалися. Доки Київ думав, півострів окупували. Досі чекають цієї команди військові в АРК, наша гордість і наш біль. Нам уже є за що пишатися країною, але, як і раніше, соромно за державу. Про те, що чітких наказів і ввідних немає, вголос заявив справжній герой Юлій Мамчур. Не провокувати? Мудро. Те ж саме раніше повторювали вожді беззбройним бійцям самооборони Майдану. Тепер — військовим, багато яких тепер де-факто роззброєні. “Спільний контроль над зброєю”? Коли один з автоматом і РПГ, а другий — із прапором і відчуттям обов’язку?

Захід тисне? Так це ж не їхня земля. Це не США, не Німеччина, не Росія. Це наша земля. У червні 1941-го Москва все ще закликала прикордонників не піддаватися на провокації, коли німці вже ввійшли у Брестську фортецю. Не кажу вже про те, що Захід (який повільно, але неминуче усвідомлює, якого монстра він “умиротворяв” усі ці роки) готовий допомогти захиститися тому, хто готовий захищатися.

Ми готові? Я не про людей, про державу. Наглухо закрити кордон, залити паливо в баки, негайно вирішити (за всяку ціну) матеріально-технічні проблеми, відкликати контингенти через кордон, перекинути ЗРК і літаки із західних областей на Схід і в Центр, поставити на бойове чергування ракети, захистити аеродроми Південного Сходу, завантажити оборонні заводи й привести всю наявну техніку в порядок, оперативно доукомплектувати до штату воєнного часу найбільш боєздатні частини, поставити чіткі завдання розвідці, негайно задіяти всіх розумних колишніх військових, здатних і готових допомогти, зрештою — призначити командуючого сухопутними військами. Що з цього було зроблено? За нашими даними, майже нічого. Як це назвати — недалекоглядністю, недолугістю, малодушністю, непрофесіоналізмом, дурістю? Яка різниця. До неминучого слід готуватися.

Майдан переміг уже 20 лютого. Але політики цього не зрозуміли і 21-го побігли по мирову до Януковича. Вони побоялися вибрати війну (яка вже йшла) і вибрали ганьбу. Свою п’ятихвилинку ганьби вони отримали 22-го на Майдані. Зробили висновки з уроку? Не впевнений. Вони знову шукають поганий мир, ганебно відвертаючись від мужніх військових, гордих татар і вільнолюбних українців Криму. Вони знову шукають “договірку”, тепер уже з Путіним. Чи відбудуться у такому разі п’ятьма хвилинами ганьби? Не знаю. Однаково. За державу кривдно.

Не можемо воювати? Соромно падати до пострілу. Щоб подолати шлях, потрібно йти. Щоб виграти — купити лотерейний квиток. Щоб приготувати яєчню — мати яйця. Особливо коли готувати треба на збройовому мастилі.

Я не військовий? Ні, але, щоби зробити все те, про що сказано, досить просто мати голову на плечах і політичну волю. А ось як саме це зробити — вже питання до фахівців, чимало яких чомусь не затребувані. Ллю воду на млин ворога, видаю військові таємниці? Смішно. Боюся, що російський Генштаб обізнаний про наші секрети краще, ніж український главковерх. Та що там секрети. Візьмемо те, що відомо з відкритих джерел. Наша оборонка продовжувала поставляти військову продукцію Росії, країні, з якою ми де-факто вже у стані війни. У секретаріаті Кабміну на тлі фактичної мобілізації ліквідували управління оборонно-мобілізаційної роботи. А Мінфін виступив з ініціативою (з метою економії коштів, я розумію) позбавити пільг військових! Тепер! Як це назвати? Придумайте самі.

Переддень війни — не час для критики? Переддень війни — саме час для занурення в реальність. Багато тих, хто пройшов Майдан, уже живуть у режимі “In Re”, відчуваючи реальність і готуючи себе до майбутніх справ, не покладаючись на політиків. Треба, щоб цих людей ставало більше. Станеться гірше — буде армія вільних стрільців. А могло б бути добре організоване військо. Але нехай хоч так. Однак переможемо. Питання у часі і в ціні.

Майдану немає? Майдан не той? Барикади — декорації? На зміну організованій Самообороні прийшла некерована махновщина? Не ті обличчя, не ті люди? Обличчя Майдану змінювалося залежно від ситуації. Обличчя країни, не дай Бог що, буде іншим. Опір персоніфікуватимуть люди, яких призве час. Як це було, коли в гарячу пору майданівської “жерсті” з нізвідки бралися талановиті командири, безстрашні бійці, самовіддані лікарі, майстерні будівельники барикад, добровільні постачальники провіанту і дров, просто мужні люди, які самостійно й точно знаходили своє місце у незвичній системі координат. Ніким із “вождів” не призначені. Уповноважені совістю та обов’язком.

Вони будуть реалістами. А тому зроблять те, що вождям чомусь здається неможливим. Зроблять спокійно й буденно.

101 коментар
 • shift Сьогодні, 16:16
  altz Сегодня, 15:53 Жаль, что ты на самом деле не понимаешь почему люди ходили на майдан. Объяснить тебе это будет невозможно, но это и не нужно, живи как есть, это твое дело. Но и нам советов как жить не давай, тебя не спрашивали.

  Я тебе про Фому, ты мне про Ерёму, где ты видишь что бы я писал про людей которые ходили на майдан, и чего я там не понимаю? Я прекрасно понимаю зачем простые люди ходили на майдан, и я скажу тебе больше, я уважаю этих людей, но к сожалению, это пешки в чужой игре. Не спрашивали меня говоришь, я смотрю тебя тут все спрашивают, обиженный ты мой…

  Hloyalee Сьогодні, 16:31
  Ну да, ну да -“все, кто были на Майдане – пешки”. Вам россиянам из подвала виднее. . А я скажу, что на Майдане был цвет нации. Среди восставших эксперты во всех областях. Мы их видим на Громадськом. Это элита нации. . И именно они и разберутся, как обустроить нашу новую Украину, а не вы. . Что за странная качество у россиян, они всегда знают, как кто-то где-то должен жить. . Почему вы всегда всем указываете? У себя порядок навести не можете, а туда же – вказивки раздавать. . У вас блокадников пакуют за листок А4 со словами “Миру -мир” И вы будете нас учить жить?Оглянитесь!
 • Stefix Сьогодні, 16:09
  +++Срочно вступить в НАТО. Отправить флот на защиту Черноморнефтегаза (+, если возможно, корабли НАТО – объявить бессрочные учения). Наверное, пора Турчинова на кислород… Увлекся портфелераздаванием. Часто очень неоднозначным. +++ Наглухо закрыть границу, залить топливо в баки, немедленно решить (любой ценой) материально-технические проблемы, отозвать контингенты из-за границы, перебросить ЗРК и самолеты из западных областей на Восток и в Центр, поставить на боевое дежурство ракеты, загрузить оборонные заводы и привести всю наличную технику в порядок, оперативно доукомплектовать до штата военного времени наиболее боеспособные части, поставить четкие задачи разведке, немедленно задействовать всех толковых бывших военных, способных и готовых помочь, в конце концов, назначить командующего сухопутными войсками
 • 455524 Сьогодні, 15:57
  Уважаемые соотечественники! Защищать Украину мы будем. В одночасье изменилась наша жизнь,наши планы,обострились наши тревоги и наши подозрения.Однако,я предлагаю всем немного успокоиться и подумать конструктивно. Все что произошло и происходит на наших глазах сейчас- это очень позитивный процесс. Мы начали понимать очень многое. Во-первых, Россия показала нам свою истинную личину. Во-вторых, мы победили своего врага, сплотились и стали Нацией, мы стали Гражданами, мы стали Воинами за свою Свободу и Независимость.В третьих, перед нами стоит трудная задача – как жить дальше. Оказалось, что Свободу надо не только завоевать , но и удержать, выстоять, укрепить.Но это надо делать с умом, а не бросить наших лучших людей под танки. Посмотрите на лица погибших-это элита общества.Путину нам нечего противопоставить кроме как убить нас. Это его план- стереть нас с лица земли. Потому что мы- носители другой цивилизации, им не понятной и поэтому враждебной. Мы- начало их конца! Поэтому и бросились они всей своей сворой нас защищать. Не надо им ничего объяснять. ” В чем сила ,брат, – В ПРАВДЕ”. Сила за нами: Сила Духа,Сила Свободы, Сила Правды.Поэтому уберите свои рюкзаки и свечи подальше и беритесь за дело: думайте, как обустроить наше государство, контроль над властью, коррупцией. Надо много думать и дейстовать. Обустраивать наше цивилизационное пространство. Рожайте и растите детей, пишите компьютерные программы,музыку,стихи, обрабатывайте землю и Не Сдавайтесь! Слава Украiнi! Героям Слава!
 • Belgorodec Сьогодні, 15:50
  мне насрать на всю вашу политику, и на москву и на киев. только из-за вас мразей с белгорода уже страшно ездить в харьков, жгут машины с русскими номера, обливают краской и царапают. и в этом я считаю в первую очередь виноваты новые киевские власти которые не могут навести у себя порядок. и кстати посмотрите ролик, где европа видала все эти ваши майданы http://www.youtube.com/watch?v=iej-kuaN1Mg
  forenc Сьогодні, 16:09
  Не ездь к нам, сиди дома. А то убью.
  Belgorodec Сьогодні, 16:16
  я ещё урода какого-то не спрашивал куда мне ездить а куда нет. у меня все родственники в харькове.
  forenc Сьогодні, 16:11
  тяжела жизнь без автомата
  Belgorodec Сьогодні, 16:18
  а с автомата и я отлично стреляю, слава богу научили в русской армии в отличии от тебя словоблуда
  Hloyalee Сьогодні, 16:20
  Стреляйте , дорогенький, у себя дома.
 • zaporozhec13 Сьогодні, 15:34
  И еще. По нику понятно откуда я. Как житель Запорожского края скажу Россиянам – в ваших СМИ столько лжи сейчас! У нас не происходит такого, как заявляет ваш МИД – “на улицах поселился страх, банды и т.д.”. Глупость несусветная, классическое создание образа врага. Мой отец украинец, мать – рускоязычная, я считаю себя украинцем, с детства одинаково хорошо говорю и на украинском и на русском, даже замечаю, что думаю на обоих языках, но при этом ни за каие коврижки не хочу быть гражданином России и жить в России. Братья росиияне (скорее даже “двоюродные” :)), хочу заметить, что русскоязычное население Украины – это уже не русские, по аналогии как американцы не есть англичане, хоть и язык тоже английский.
 • Yuri_Yuri Сьогодні, 15:31
  ДА – ВОЙНЕ
  zaporozhec13 Сьогодні, 15:38
  да ну, гон, война никому не нужна. Хотя если к моему ЗАпорожью подойдут русские войска – возьму АКМ в руки.
 • zaporozhec13 Сьогодні, 15:23
  Нефть и газ черноморские – да, территория Крыма – да, сменить власть в Киеве – да, пояс “дружественный” вокруг России создать – да, не допустить в России демократизации и ограничения авторитарного режима или его смены – да. Вот те тезисы, на которых строится все ныне происходящее. По поводу славян. Братья – да. Но не будем забывать, что в каждой семье, где есть мальчики всегда есть между ними трения, кто-то хочет быть старшим, главнее, руководить младшими. И при этом старшие как-то забывают, что младшие – уже взрослые, нечего управлять ихней жизнью, даже из лучших побуждений. Россия всегда к Украине относилась, отнОсится и будет относится как к младшему брату, при этом считая, что только Россия знает что нужно Украине, как ей жить и поступать. Но культура то разная, поймите россияне эту истину. В чужой монастырь со своим уставом не ходят, свои порядки в чужой семье не имеет право устраивать никто, даже родной брат.
 • MozgON Сьогодні, 15:22
  Ой какие молодцы Януковича прогнали. Безоружные))) всем станет жить хуже, это понятно, если есть зачаток интеллекта! Оружие попавшее в руки “патриотов” еще долго будет стрелять на улицах наших городов. А вы все празднуете, по плечам себя хлопаете. Статья отстой. Дешовая пропаганда и ложь.
  dora Сьогодні, 15:45
  А вы скоро проснетесь, так называемые “русские”? Были всю жизнь халуями, ими и останетесь. Правильно о вас говорил Солженицин!
  altz Сьогодні, 15:50
  После ян-ча хуже быть не может. А нет может – под дулом рос-й армии.
  Hloyalee Сьогодні, 16:19
  MozgON, действительно, что оружие начинает стрелять. . Даже во время майдана оно со стороны восставших не стреляло, все погибшие 11 беркутовцев погибли от пуль снайперов. . У гражданских оружия не было. Но Вы приходите в Крым и выдаете всякому сброду оружие.Сбежавший с оружем Беркут под охраной путинской самообороны скоро начнет применять его в Крыму.Как только Путин проведет лжереферендум и даст отмашку стрелять. . Наше оружие войсковые части до сих пор держат под контролем. Слава Героям! . Так что начинает стрелять ваше оружие, ваши руссо туристо облико аморале курсируют по югу и востоку. Начинают стрелять недалеко пока что от границ с Россией, но понятно, что эта зараза поползет дальше. . Спасибо , русские братья. . Вставай, страна, брат у ворот!
 • ljdgeiuthjq Сьогодні, 15:03
  Добрий день.Я учасник першої революціїв 2004.І учасник 2014.Я з тих хто не перся до камер і не ліз на трибуну а робив свою роботу. В 2004 році в мене був один син а тепер три.Перша революція безкровна продовжувалася 19 днів. Друга три з половиною місяці ізагинуло біля 200-400 людей враховуючи пропалих безвесті.Якщо буде третя то буде тривати коло двох років і загине до тридцяти тисяч людей. Ібуде вона знов через десять років. Тоді моїм дітям буде більше 17. І я думаю що вони будуть там. Я не хочу щоб їх привезли в гробах .І зроблю все щоб її не було . І прошу всіх хлопців що були на барикадах боротися дальше заради наших дітей. Вибачте пишу перший раз.
 • LeonidD Сьогодні, 14:51
  shift Сьогодні, 13:55 Вы одного понять не хотите, не нужно это всё России, не нужно Путину. Просто нет другого выхода, выбора не оставили, под шумок олимпиады, пока Россия не могла вмешаться Американцы устроили эту революцию. Из под тишка, цинично, как они любят. Вы думаете, что Россия бы полезла к вам, сдался ей этот Крым. Просто не нужны России такие соседи, как Американцы, под боком, не допустит этого Россия! А вы просто жертвы обстоятельств, так получилось,что на вашей земле, сейчас идёт война двух держав…

  Вы уверены что России и Путлеру это не нужно?! Найденная нефть в 80-ти км. на юго-запад от Крыма – вот основная цель этого захвата, а границы и люди которые за ними – никому из них не интересны!

  altz Сьогодні, 15:53
  Жаль, что ты на самом деле не понимаешь почему люди ходили на майдан. Объяснить тебе это будет невозможно, но это и не нужно, живи как есть, это твое дело. Но и нам советов как жить не давай, тебя не спрашивали.

0 коментарів “IN RE, Сергій Рахманін”

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *