Вибори в Україні ще тривають, плавно перейшовши у стадію рукоприкладства, викрадання бюлетенів, силового та судового прикриття владою «своїх» кандидатів. Однак деякі попередні висновки уже можна робити.

1. Широкий наступ теперішньої влади на корінні національні інтереси українців, в першу чергу мову, змусили останніх звернутися за допомогою до найбільш національно спрямованої політичної сили – партії «Свобода», провівши її у парламент. Звичайно, влада жде від «Свободи» дурних криків та нерозумних вчинків для дискредитації українців перед світом.

2. Дається взнаки розчарованість людей внутрішньою українською політикою. Це проявилось, зокрема, в низькій виборчій активності.

3. Низька політична культура. Вона відобразилась в першу чергу в торгівлі голосами виборців, попередньою їх скупкою ще перед виборами. Появі прошарку «людоловів» від партії регіонів, які цю скупку проводили.

4. Недостатня консолідація та організованість опозиційних сил. Їх слабка та часом неефективна агітаційна робота.

5. Партія регіонів показала високу організованість, роботу будь-якими засобами на результат. Однак «радянськість» та антисоціальність їх політичних методів, широке використання в своїй політиці антиукраїнських сил і тенденцій стане основою їхнього краху.

6. Приємно втішила активність журналістів та виборців по висвітленню виборчої боротьби та захисту результатів виборів. Це добра ознака громадянського суспільства.

7. Підняття комуністами питання про заміну державних символів України, поширення бігбордів від одіозного промосковського Віктора Медведчука про те, що Ти правиш країною (фактично підготовка до якогось референдуму), активізація агітки про «русский мир» та об’єднання України, Росії та Білорусії, обпльовування регіоналами української національно-визвольної боротьби, ліквідація українських громадських організацій в Росії може бути пов’язане з підготовкою до радикальної зміни політики України, а, можливо, і до фактичної ліквідації її як держави. Занепокоєння викликає дивна узгодженість дій в цьому напрямку російських та окремих українських (комуністи, регіонали) політиків. Це свідчить про можливий антиукраїнський зговір. Ненабрання регіоналами разом з комуністами конституційної більшості призупинить цей напрям політики. Але його треба ліквідувати.